Bezpečné cvičenie

 

d.g.s.Čo je D.G.S. TECHNOLOGY?

Jednoducho povedané, jedná sa o "brzdný" systém, ktorý zaistí, aby sa pružiny Bodylastics nepretrhli. D.G.S. zastaví naťahovanie pružiny v bode, keď by sa už mohla pružina poškodiť.

Ako to funguje?

D.G.S. zabraňuje pretrhnutiu pružiny pomocou veľmi silného "povrazu", ten nedovolí natiahnutie až do kritického bodu. Vo vnútri každej pružiny sa nachádza povraz, ktorý odolá odporu vyššiemu než 70 kg. Povraz je asi 4x dlhší než pružina a na koncoch je pevne pripevnený..

Pocítim to?průřez pružiny

Ak používate pružiny Bodylastics správne, nikdy nepocítite prítomnosť D.G.S. technológie. Ale ak prekročíte bezpečné natiahnutie pružín, D.G.S. začne pracovať, čo pocítite.

Obmedzí to moje cvičenie?

V žiadnom prípade. D.G.S začne pracovať, až keď prekročíte bezpečné natiahnutie pružiny. Do tejto doby vôbec nebudete cítiť prítomnosť D.G.S. technológie. Dĺžka povrazu bola zvolená tak, aby Vám umožnila vykonávať všetky cviky bez obmedzenia.

Pokiaľ sa budete snažiť pružinu pretrhnúť, napríklad ťahaním auta, tak sa Vám to pravdepodobne podarí. Ale ak budete cvičiť normálne, môžete si byť istí, že pretrhnutie nehrozí.